KAHVE MOLASI

KAHVE MOLASI “AKP, VAATLERİMİZİ SORGULAMAYA DAHİ CESARET EDEMİYOR” Tarih: 11-06-2015

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep 1. Sıra Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ümit Özdağ, yoğun seçim çalışmalarına www.memohaber.com’da kahve içerek mola verdi.
Prof. Dr. Özdağ, www.memohaber.com internet haber sitesi Yayın Koordinatörü Mehmet Taşçı ve Haber Koordinatörü Nihat Düzgün’ün sorularını yanıtlayarak, 7 Haziran Seçimleri öncesi çarpıcı açıklamalarda bulundu.  
MHP Gaziantep 1. Sıra Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ümit Özdağ, 2015 Genel Seçimleri öncesi Gaziantep’te etkili ve yaratıcı bir kampanya yürüttüklerini söyledi. Gaziantep’te yürüttükleri kampanyanın Gaziantep ile sınırlı kalmadığını ve Türkiye’de de ses getirdiğini söyleyen Özdağ, “Yaratıcı ve etkili çalışmalarımız basın-yayın organları aracılığıyla tüm Türkiye’ye taşınıyor ve taşınmaya da devam edecek” dedi.
Gaziantep’teki seçim çalışmalarına daha önce MHP’nin il ve ilçelerinde teşkilat başkanlığı yapan isimleri bir araya getiren bir toplantı yaparak başladıklarını ve toplantıya yaklaşık 3 bin kişi katıldığını belirten Özdağ, partide küskünlük, dargınlık ve kırgınlıkları sona erdirdiklerini kaydetti. 

“SEÇMENLE İÇ İÇEYİZ”

Toplumun her kesiminden insanlarla bir araya gelmeye ve istişarelerde bulunmaya büyük önem verdiklerini dile getiren Özdağ, şöyle konuştu: “Kentteki aydınlar, hanımar, gençler, STK temsilcileri, kanaat önderleriyle sıklıkla bir araya geliyoruz ve istişarelerde bulunuyoruz. Mümkün olduğunca fazla insana ulaşıp, onlara kendimizi,  projelerimizi anlatıyoruz ve parti programımızda yer alan vaatlerimizi anlatıyoruz. Bizimle beraber özellikle il ve ilçe teşkilatlarımız üstün bir performans sergiliyor. İl ve ilçe merkezlerinde sürekli olarak seçim otobüslerimiz ve anons araçlarımız dolaşıyor. MHP bu seçimlerde çok koşuyor. Teşkilatlarda daha önce görev almış ancak şuan görevi olmayan Milliyetçiler, Ülkücüler yoğun bir çalışma temposu içerisindeler. 1965 yılından bu yana teşkilatın içerisinde olan ve yaşları 80’leri bulan insanların dahi köy köy dolaşarak MHP’ye destek istediklerini biliyorum. Özetle, MHP’de büyük bir patlama ve hareketlilik var. İnşallah bu hareketlilik 7 Haziran’da sandığa da yansıyacak ve iyi bir sonuçla kampanyayı bitireceğiz.”

“AKP-CHP KOALİSYONUNUN ALT YAPISI HAZIR”

Milliyetçi Hareket Partisi olarak tek başına iktidarı hedeflediklerini ancak değişik, olası senaryoları da yakından takip ettiklerini ifade eden Özdağ, “Biz MHP olarak tek başımıza iktidar olmak için çalışıyoruz. ‘ Ancak bu olmazsa ne olur?’ derseniz bu seçimlerden bir koalisyon tablosu da çıkabilir. Ben çok fazla uzatmayacağım ve detaylarına da girmeyeceğim. Seçmenin bunu 7 Haziran Seçimleri sonrası görme şansı olabilir. Bunu ilk defa burada telafuz ediyorum. AKP-CHP Koalisyonunun alt yapısı hazır görünüyor” dedi.

“BİZİ HDP DEĞİL, PKK’NIN NE YAPACAĞI İLGİLENDİRİYOR”

7 Haziran Seçimleri sonrası HDP’nin baraj altında kalıp, kalmamasıyla çok ilgilenmediklerini de kaydeden Prof. Dr. Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şuan itibariyle HDP’nin barajı aştığı ya da aşamadığı çok konuşuluyor. MHP olarak HDP’yi gerçek bir siyasi parti olarak görmüyoruz. Adayları Kandil ve İmralı’da Öcalan ile Cemil Bayık tarafından belirlenen bir parti. Seçimlere katılıyorlar ama bize göre gerçek bir parti değil. İradesi de yoktur. HDP için belirleyici olan Kandil ve İmralı’dan ağırlıklı olarak da Öcalan’dan çok Bayık’tan hangi kararın çıkacağıdır. PKK özellikle, Cemil Bayık çizgisi Türkiye’den kısa zamanda ayrılmayı hedefleyen tam bağımsızlıkçı çizgiyi benimsemiştir. Bunun için de Ortadoğu’daki gelişmelere bağlı olarak bir ayaklanma sürecini şekillendirmektedir. HDP barajı geçse de geçmese de bu stratejik hedeften vazgeçilmeyecektir.  Belki taktiksel ve operasyonel bazı değişiklik ve düzenlemeler olabilir ama bu da bizi çok ilgilendirmiyor. Sonuç olarak HDP’nin barajın altında kalıp, kalmaması bizi ilgilendirmiyor. Bizi ilgilendiren Türkiye’nin güvenliği açısından PKK’nın ne yapacağıdır.” 

“KEDİLER BU DEFA İŞLERİNE YARAMAYACAK”

Prof. Dr. Özdağ, 7 Haziran’daki sandık güvenliğiyle ilgili olarak da şu ifadeleri kullandı: “Sandıkta hile iddialarına gelince. Artık sokakta vatandaş bize yaklaşırken hemen ‘Ben size oyumu vereceğim ama siz oyuma sahip çıkabilecek misiniz?’ sorusunu yöneltiyor.  Doğrusu vatandaşın bu endişesi, sahtekârlık iddialarının ne kadar kabul gördüğünü gösteriyor. Demokrasi açısından bana göre üzüntü verici bir durum bu. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Sayın Genel Başkanımızın ifadesiyle sandıkların üzerinde kurt bakışını bu seçimlerde bütün şiddetiyle muhafaza etmekte ve gereken bütün tedbirleri almaya kararlıyız. Sahtekârlığa izin vermemeye çalışacağız. Mücadele edeceğiz. Sandıkların saat 17.00’de kapanacak olması ve sayımların 20.00’de bitecek olması, Türkiye açısından bir avantaj.  Aydınlıkta bu iş bitmiş olacak. Anlayacağınız kediler trafolara girse bile bu defa etkili olamayacaklar.”

“MHP GENÇLERE HEYECAN VE GÜVEN VERİYOR”

7 Haziran’da ilk kez oy kullanacak olan gençlerin MHP’ye oy vermemeleri için gerekçelerinin olmadığına işaret eden Özdağ, sözlerini şöyle sürdürdü: ”Bence Türkiye’nin içerisinde sürüklenmiş olduğu büyük ekonomik kriz, toplumsal kutuplaşmadan, PKK karşısında Türkiye’yi küçük düşüren, onur kırıcı mağlubiyetten memnun olmayan herkesin bu gidişe ‘Dur’ demesi için MHP’yi desteklemesi gerekiyor. Saydığım bu olumsuzluklar MHP’nin oylarının artmasına neden olan etkenlerden bazıları. Özellikle gençlerimiz bu yaşananlardan toplumun diğer kesimlerine nazaran daha fazla etkilendiğinden ilk tepkiyi veren kesim oluyor. Gençliğimizin bu dönemde milli hassasiyeti hiç olmadığı kadar yükselmiş durumda. MHP’nin gençlere heyecan ve güven veren bir duruşu var.”

“TÜRKİYE VE GAZİANTEP’İ SÜPRİZ SONUÇLAR BEKLİYOR”

Seçim sonuçlarıyla ilgili tahminde bulunmak istemeyen Özdağ, bir haftalık bir çalışma sürelerinin bulunduğunu ve bu süre içerisinde farklı çalışmalarıyla ses getireceklerini dile getirerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Şimdiden Gaziantep ile ilgili bir sonuç tahmini yapamam. Ama bir şey iyi bilinsin. Türkiye ve Gaziantep güzel sürpriz yaşayacak diye düşünüyoruz. 7 Haziran sonrası iktidar olmamız halinde Gaziantep genelinde uyuşturucuyla mücadele konusunda etkin çalışmalar yürüteceğiz.  Toplumsal bilincin arttırılması noktasında kentte bir ortak platform kurulması için çağrımız olacak. 
Buna paralel olarak, Gaziantep’te eğitim seviyesinin yükseltilmesi için alınması gereken önlemler konusunda geniş katılımlı bir çalıştay gerçekleştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu çalıştaydan çıkacak sonuçlar Milli Eğitim Bakanlığı ve diğer kuruluşlara sunacağız.”

“AKP İLE BİRLİKTE TÜRKİYE’Yİ YENİ TEHDİTLER BEKLİYOR”

Yeni dönemde AKP iktidarının devam etmesi halinde yerelde Gaziantep’i genelde Türkiye’yi yakından ilgilendirecek bir tehdit bulunduğunu belirten Özdağ, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Seçim sonrası AKP iktidarının devamı halinde bizleri bekleyen önemli bir sorun daha var. Bu sorun sadece Gaziantep için değil, Türkiye için de önemli bir sorun. O da; Suriye’de Suudi Arabistan ve AKP Hükümeti’nin muhalefeti destekleme politikası. Bu politika Suriye’de savaşın şekillenmesine yol açıyor. AKP iktidarının bu destek politikasıyla birlikte mevcutlara ek olarak Suriye’den yeni bir göç dalgası gelebilir. Bu göç dalgası bundan önceki göç dalgasından daha küçük olmayabilir. Çünkü Suriye ani çöküş riskini yaşayabilecek duruma geliyor. Şam düşebilir ve Şam’ın düşmesinden sonra Esad Nusair islam dediğimiz Akdeniz Bölgesindeki kıyıya çekilebilir. Ama geri kalan bölgede bu sefer IŞİD ve El - Nusra ve diğer güçler arasında yeni bir çatışma başlayacaktır. Bu kaçınılmaz olarak Türkiye üzerinde baskı oluşturacaktır. Doğrusu ben bu tür bir gelişmenin Türkiye’ye ve Gaziantep’e olağanüstü bir zarar vereceğini düşünüyorum.”

“AKP, VAATLERİMİZİ SORGULAMAYA CESARET EDEMİYOR”

Prof. Dr. Ümit Özdağ, 3 Mayıs’ta açıklanan parti programı ve seçim vaatlerinin toplumda büyük ölçüde karşılık bulduğuna da vurgu yaparak, “Propaganda çalışmalarımız süresince vaatlerimizin AKP tarafından sorgulanmaya dahi cesaret edilemediğini gördük. Çünkü bizim vaatlerimizin kaynakları belli. Bizim vaatlerimiz ciddi manada toplumda karşılık bulmuş durumda. İnşallah bunun sonucunu 7 Haziran Seçimlerinin ardından hep beraber göreceğiz” diyerek sözlerini tamamladı. 

Geri Dön