Reklam 1

Bekir ŞEN

Bekir ŞEN BURUK 24 KASIM Tarih: 23-11-2022
Türkiye'de her yıl 24 Kasım günü Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk'ün başöğretmen olduğu 24 Kasım günü, 1981 Atatürk Yılı'nda Kenan Evren tarafından Öğretmenler Günü olarak ilan edilmişti.
Gaziantep’te ve ülkemizde bu sene 24 Kasım buruk geçecek, Karkamış ilçemizde bölücü terör örgütleri tarafından atılan roket saldırısı sonrası ilçede bulunan Kocatepe İlkokuluna isabet etmesi sonucu 22 yaşındaki Ayşenur Alkan ile 5 yaşındaki Hasan Karataş hayatını kaybetmişti. Ayşenur Alkan ilim öğretmek için hergün  kilometrelerce yol gidip-geliyordu. Hasan ise ilim öğrenmek için anaokuluna başlamıştı. Hain terör örgütü tarafından atılan roket bu kardeşlerimizin şahadet şerbetini içmesine sebep olmuştu. İnşaAllah bu kardeşlerimiz Cennet’te ailelerine kavuşurlar, Rabbim bu dünyada sabırlar versin. Hani bir söz vardır, ‘ateş düştüğü yeri yakar’ bizlerde bu ailelerin acılarına tüm ülke olarak ortak oluyoruz. Terör örgütlerini bir kez daha lanetliyoruz. 
Ayşenur Öğretmen, Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliğini henüz yeni bitirmişti. Hedefi ve hayali vardı, öğretmen olmak ve yardıma muhtaç kimselere yardım etmek, iki ay önce ücretli olarak Karkamış’ta öğretmenliğe başlamıştı. Buradan alacağı ücretle hem ailesine katkı sağlamayı hem de KPSS sınavına hazırlık kitapları almayı planlıyordu. Kadrolu öğretmen olarak göreve başlayıp muhtaç ailelere yardım etmek için hafta için her gün Nizip’ten Karkamış’a servisle 35 kilometrelik yolu gidip-geliyordu. Okullara verilen bir haftalık ara bitince Pazartesi sabahı okula gitmek ve öğrencilerine kavuşmak için çok heyecanlıydı. Nereden bilinecekti ki ailesine akşam kavuşamayacağı, kara haber tez yayıldı ve baba işteyken kızının şahadet haberini aldı. Babası, annesi, kardeşleri yıkılmıştı ancak O’nlar “İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn” diyerek yani "Allah'tan geldik ve yine Allah'a döneceğiz" ayeti mealinde olduğu gibi davrandılar. Ayşenur Öğretmen ve minik Hasan sadece Gaziantep’in değil tüm Türkiye’nin yüreğini yaktı. Rabbim terör örgütlerinin planlarını başına geçirip onları kahrı perişan etsin. 
Düzce ilimizde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize şifalar diliyorum. Rabbim doğal afetlerden tüm insanlığı korusun.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çok gezen mi? Çok okuyan mı?
BURUK 24 KASIM
ALTYAPI HERŞEYDEN ÖNEMLİYMİŞ
GAZİRAY NEFES ALDIRACAK
ENFLASYON TIRMANMAYA DEVAM EDİYOR
PSİKOLOJİMİZ BOZULDU
PAHALILIĞA ALIŞTIRDILAR
ODALARDA SEÇİM HEYECANI
SALLANA SALLANA GİDİYOR
Sanayicilerde Artık Şikâyetçi
MAAŞ ZAMMI ALIM GÜCÜNÜ ETKİLER Mİ?
ZAMLARIN SONU YOK GİBİ
BARINMA SORUN OLUYOR
EKONOMİK ÇÖKÜNTÜ SOSYAL PATLAMA
AKARYAKIT FİYATLARI YAKIYOR
Fıstıksız Baklava Olur Mu?
Sonbaharda Seçim Olabilir Mi?
Gençlere sahip çıkalım
ENFLASYON EZİYOR
BAYRAM BURUK GEÇTİ
HIRSIZLIK OLAYLARINDA ARTIŞ
GÖÇMEN KRİZİ
GIDA FİYATLARI DÜŞER Mİ?
Rahmet ve Bereket Ayı RAMAZAN
UYUŞTURUCUYLA TAM MÜCADELE ŞART
ÜCRET ARTIŞI YERİNE MALİYETLER DÜŞÜRÜLMELİ
ESNAF KEPENK İNDİRMEYE BAŞLADI
HALK EKMEK İHTİYAÇ OLMUŞTUR
AKARYAKIT FİYATLARI ZORLUYOR
RUSYA MEYDAN OKUYOR
ENFLASYON ALTINDAN ÇIKAMIYORUZ
ELEKTRİK ARTIK ÇARPIYOR
UYUŞTURUCUYLA HERKES MÜCADELE ETMELİ
CEPLER GEÇİMİ KARŞILAMIYOR
SINIFTA KALDIK
CEPLER YANMAYA BAŞLADI
ENFLASYON 84 MİLYONU VURDU
İNDİRİMLER ZAM’A DÖNÜŞMESİN
BU ZAM’LAR VATANDAŞA KALDI
ASGARİ ÜCRETLE GEÇİNİLİR Mİ?
ÜRETİM KRİZİ BAŞLADI
İSİMLER DEĞİŞSEDE GÜVEN YOK
DEVLETİMİN YANINDAYIM AMA…
BORÇ BATAĞINDAYIZ
GIDA SIKINTISI BAŞLADI
ZAM’LAR BELİMİZİ BÜKÜYOR
EV FİYATLARI YİNE ZAMLANDI
ESNAFI KUR VURDU
ÇILGIN MUHTAR
İKTİDAR MI? HALK MI?
ZAMLARIN SORUMLUSU KİM?
İŞSİZLİK = UYUŞTURUCU = HIRSIZLIK
Eğitimde milli miyiz?
GASTRONOMİ DEDİK EVSİZ KALDIK
UYUŞTURUCUYA ÇÖZÜM BULMALIYIZ
Geri Dön