Karantinadaki evler dezenfekte edildi

Karantinadaki evler dezenfekte edildi
İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararıyla, 14 gün süre ile karantina altına alınan Adaklı ve Samandöken Mahalleri Nizip Belediyesi ekiplerince dezenfekte edildi.

Koronavirüse karşı etkin bir mücadele ortaya koyan Nizip Belediyesi ekipleri tüm ilçe merkezini dezenfekte etmelerinin ardından İlçe Sağlık Müdürlüğü ile işbirliğiyle karantina altına alınan Adaklı ve Samandöken Mahallelerinde sokak sokak gezerek evleri dezenfekte etti.


Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Mehmet Sarı,  Nizip Belediyesi olarak virüsün yayılmasını engellemek ve vatandaşların sağlığını korumak adına ilk vakanın görüldüğü günden bu yana çalışmalarını 7 gün 24 saat aralıksız şekilde sürdürdüklerini söyledi.
Vatandaşın sağlığı bizim için birinci öncelik diyen Başkan Sarı, şunları kaydetti.


‘’Halkımızın sağlığı bizim için her şeyden daha değerli. Bu sebeple ilçe genelinde başlatmış olduğumuz dezenfekte çalışmalarına ara vermeden devam ediyor ve bu çalışmalarımıza ek olarak karantina altına alınan Adaklı ve Samandöken Mahalleri ile önleyici tedbir olarak da Salkım mahallemizi özel solüsyonlarla steril hale getiriyoruz. Nizip Belediyesi ekipleri gece gündüz demeden sahada ve sizlerin sağlığı için görev yapmaya devam edecek” dedi.
Vatandaşlar ise, Nizip Belediyesi’nin yaptığı çalışmalardan memnun olduklarını ifade ederek Belediye Başkanı Mehmet Sarı ve belediye ekiplerine emeklerinden dolayı teşekkürlerini iletti.Yorum Ekle