İYİ Parti Gaziantep’te birinci parti konumunda

 İYİ Parti Gaziantep’te birinci parti konumunda
Geçtiğimiz aylarda Meral Akşener’in çağrısı ile İYİ Parti saflarına geçen Gaziantep’in tecrübeli siyasetçisi 21. Dönem MHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Ay ve İYİ Parti Gaziantep İl Yönetim Kurulu Üyesi Murat Dai 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla www.memohaber.com Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Taşçı’yı ziyaret etti. Ziyarette gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Mehmet Ay, Türkiye ve Gaziantep0 ekonomisinin yanı sıra siyasi gündemi de değerlendirdi. İYİ Parti’nin ilk seçimlerde Gaziantep’te birinci parti çıkacağını iddia eden Ay, iktidara erken seçim çağrısında bulundu.

Gaziantep’in tecrübeli siyasetçilerinden 21. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Mehmet Ay, www.memohaber.com Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Taşçı’yı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler dolayısıyla ziyaret ederek gündeme dair açıklamalarda bulundu. Gaziantep’in ülke ekonomisindeki olumsuzluktan büyük yara aldığını dile getiren Ay, geçtiğimiz aylarda Meral Akşener’in çağrısı üzerine İyi Parti saflarına geçmiş ve İyi Parti rozetini Ay’a bizzat Meral Akşener takmıştı. İyi Parti’nin Gaziantep’teki kurmaylarından biri haline gelen ve parti içinde oldukça sevilen bir isim haline gelen Mehmet Ay, siyasetin vatandaşa katkı sunmak ve sorunların çözülmesi amacıyla yapılması gereken bir faaliyet olduğuna vurgu yaparak İyi Parti’nin her gün taşrada ve şehir merkezinde vatandaşla birebir temas halinde olduğunu dile getirdi.

 SİYASETÇİLERİN FELSEFESİ NE OLMALI?

Siyasetçinin hangi bilinçle hareket etmesi gerektiği noktasında açıklamalarda bulunan Mehmet Ay, sözlerine şöyle başladı: “Ülkenin geldiği son durum itibariyle, şehrin ve ülkenin sorunlarını sorumluluk hisseden bir siyasetçi olarak genç kuşağa bilgi ve birikimimizi ve değerlendirmelerimizi aktarmak amacıyla Sayın Meral Akşener’in de çağrısı üzerine siyasete yeniden girdim. Allah yolu doğru olanları pişman etmesin. Ülkenin içinde bulunduğu bu zor dönemde şehrimize, ülkemize ve insanlarımıza bir katkı sunabilirsek bundan büyük mutluluk duyarız.”

SANAYİMİZ İYİ AMA SORUNLARIMIZ DA VAR

Gaziantep’in ülke ekonomisine katkı sunan bir şehir olduğuna vurgu yaparken ekonomik gidişattaki sorunları de değerlendiren Ay, “81 vilayet içinde Gaziantep’in konumu ve durumu çok farklı. Ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan müteşebbis ruhu yüksek bir şehirde yaşıyoruz. Türkiye’de 5 Organize Sanayi Bölgesi bulunan ve bunun da yeterli olmadığı bir şehirden bahsediyoruz. Gaziantep ekonomisinin Türkiye’ye sunduğu katkıya bakıldığında Gaziantep ekonomisi ile gurur duyuyoruz. Ama bir taşla duvar örülmeyeceği gibi bugün ihracatta rekorlar kıran şehrimizin gelecek itibariyle ülke ekonomisine katkı sunacağı noktasında çok da umutlu değilim. Çünkü sanayileşmek ve işletme açmak çok güzel ama bunun yan faktörleri ve alt yapılarında büyük eksiklikler mevcut. U eksikliklerin giderilmesi gerek. Ülkemiz batılı ülkeler seviyesine gelme noktasında bir türlü o ivmeyi yakalayamadı. Fakat yine de ülke ekonomisine katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz. Değişken ve kaygan ekonomik yapının bir an önce belli bir çizgiye ulaşmasını istiyoruz. Ama bu şu anki hükümetimizin mevcut programı ekonomiye güven vermiyor. Gaziantep de tabi bu olumsuz havadan olumsuz etkileniyor” ifadelerine yer verdi.

“BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZ”

İyi Parti’nin ülke genelinde çok ciddi bir oy artışı içinde olduğunu belirten Ay, Gaziantep’te ilk seçimlerde birinci parti olacaklarını iddia ederek, “Gaziantep’te İyi Parti gerçekten çok iyi bir durumda. Ben MHP’de zaferler kazanmış, bu zaferlerin alt yapısını hazırlamış ve tabanla bütünleşmiş bir siyasetçi olarak 1999’da MHP’nin Gaziantep’te yakaladığı ambiyansı, 9 milletvekilinden 3’ünü aldığı gibi İYİ Parti’nin ilk seçimlerde Gaziantep’te büyük bir başarı göstereceğini düşünüyorum. Tabi bunun yanında İYİ Parti’nin ülke genelinde de çok iyi bir noktada olduğunu görüyoruz. Partimize katkı sağlamak ve İYİ Parti’nin ülke ve kent sorunlarını çözmesi adına gerekli çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hemen her gün köylerde, ilçelerde ve sokaklardayız. Vatandaşla bir araya geliyor ve saha çalışmalarımızı asla ihmal etmiyoruz. Vatandaştan gördüğümüz ilgi ve alaka İYİ Parti’nin Gaziantep’te ilk parti olacağını gösteriyor” dedi.

YEREL YÖNECİLERE AY’DAN DİKKAT ÇEKEN ÇAĞRI

Yerel yöneticilere siyasi parti rozetlerini çıkarma çağrısında bulunan Ay, “Yerel yönetimlerle ilgili öncelikle yerel iktidardaki arkadaşlarımızın kendini partilerinden arındırması gerekiyor. 1999’da birbirinden farklı partilerde siyaset yapan isimler çeşitli belediyeleri yönetiyordu. Ben o zaman vatandaşımıza söz vermiştim ve siyasi parti rozetini atarak bizim siyasetçilerimizin bu şekilde yöneticilik yapacağını söylemiştik. Ama şimdi gittiğimiz her yerde yerel idarecilerin partili veya partili olmayan noktasında ayrım yaptıklarını görüyoruz. Bunu vatandaş bize anlatıyor” şeklinde konuştu.

DERHAL ERKEN SEÇİM

Mevcut iktidarın millete verebileceği hiçbir hizmetin kalmadığını öne süren Ay, iktidara erken seçim çağrısında bulunarak sözlerini şöyle sonlandırdı: “Bu iktidar bundan sonra millete ve verebileceği ve yapabileceği hiçbir şey yok. İktidardaki sayın Cumhurbaşkanı ve hükümetin ülkeyi bir an önce seçime götürmesi ve ülkenin her bakımdan yeni kalkınmalar sağlayacak bir yapıyı başa getirecek hamleyi yapmamız gerekiyor. Ülkenin tüm kesimleri ekonomik bakımdan özgüvenini kaybetmiş durumda. İnsanlar yarını ile ilgili karamsarlığa kapılmış durumda. Bunun için iktidar ülkeyi seviyorsa bir an önce erken seçim kararı alması gerekiyor. Bu makus talih ancak bu şekilde değişebilir.”

MEMNUN EDEN ZİYARET

Ziyarette karşılıklı samimi bir sohbet gerçekleştirirken www.meohaber.com Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Taşçı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken 21. Dönem MHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Ay ve İYİ Parti Gaziantep İl Yönetim Kurulu Üyesi Murat Dai’ye teşekkür etti. Ay ve Dai ise Taşçı’ya misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.Yorum Ekle